Regionálne voľby 2022

Voľby na primátora, starostu, župana, a poslancov do VÚC, mestského a miestneho zastupiteľstva 2022.

Tentokrát to bude veľmi stručné.

Všeobecne by som proste volil ľudí z Tímu Bratislava (predtým Team Vallo), podobne ako odporúča aj Jakub Goda aj keď ich väčšinu bohužiaľ nepoznám, myslím, že Vallo spolu so svojim tímom dokázali Bratislavu posunúť o míľové kroky vpred.

Nižšie som v zozname vypísal ľudí, ktorých má na stránke odporúčaných priamo Vallo (+ zopár mnou odporúčaných). Ak to nebude stačiť tak by som to doplnil ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Na konci článku mám viaceré odkazy na odomknuté návody Denniku N + koho volia známe osobnosti a taktiež na nejaké ďalšie info k mnou odporúčaným politikom.

Bratislava

  • Primátor: Matúš Vallo (zvolený) (stačí si pozrieť akúkoľvek debatu: 1, 2, 3, 4, a vidíte, že Vallo vie z hlavy vysúkať stav mnohých problémov/riešení + kopec hotových vecí a Kusý je len bábka, čo nemá čo ponúknuť a jeho akože “nové” nápady Vallo buď dávno reálne rieši(l) alebo sú to len populistické bludy. Martin Mlynek možno nie je zlý kandidát – sám Vallo spomínal v debatách, že si ho váži, ale oproti Vallovi je jednak takmer neznámy a teda nemá šancu vyhrať a druhak by nikdy nemal taký výtlak ako Vallo, ktorý už toho kopec rozbehol.)

Mestské zastupiteľstvo:

Petržalka (max 10 poslancov)

  1. Ján Hrčka
  2. Tatiana Kratochvílová (Team Bratislava)
  3. Elena Pätoprstá (č. 57 na hárku, osobná skúsenosť, zabranila štvoprúdovke v Petržalke atď.)
  4. Lýdia Ovečková (v 2018 odporúčal Hrčka)
  5. Jana Hrehorová (v 2018 odporúčal Hrčka)
  6. Milan Vetrák (v 2018 odporúčal Hrčka)
  7. Ján Karman (v 2018 odporúčal Hrčka)
  8. Oskar Dvořák (Team Bratislava)
  9. Daniel Klimovský (Team Bratislava)
  10. Jakub Kuruc (Team Bratislava)
    — pozor max 10 poslancov ale dávam na výber aj ďalších —
  11. Pavol Škápik (Team Bratislava)
  12. Lenka Jakubčová (Team Bratislava, PS, SaS)
  13. Ján Karman (Team Bratislava, PS, SaS)
  14. Lucia Plaváková (Team Bratislava, PS, SaS)
  15. Michal Sabo (Team Bratislava, PS, SaS)
  16. Adam Sarlós (Team Bratislava, PS, SaS).

Staré Mesto

  • Matej Vagač (Team Bratislava)
  • Adam Berka (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Nové Mesto

  • Matúš Čupka (Team Bratislava)
  • Katarína Augustinič (Team Bratislava)
  • Jakub Mrva (Team Bratislava)
  • Martin Vlačiky (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Ružinov

  • Kamil Bodnár (Team Bratislava)
  • Monika Ďurajková (Team Bratislava)
  • Marek Machata (Team Bratislava)
  • Lucia Štasselová (Team Bratislava)
  • Jakub Vallo (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Rača

  • Lenka Antalová Plavuchová (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Rusovce

  • Lucia Tuleková Henčelová (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Karlova Ves

  • Petra Hudáková (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Vrakuňa

  • Martin Kuruc (Team Bratislava)
  • Miroslav Macko (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Lamač

  • Igor Polakovič (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Podunajské Biskupice

  • Roman Lamoš (Team Bratislava)
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Miestne zastupiteľstvo

Starosta

  • Petržalka:
    • Ján Hrčka (osobná skúsenosť, snaží sa rozhodovať na základe dát, streamuje odpovede na otázky od ľudí čo zvyšuje transparentnosť, riešil výrazne aj problém s nedostatkom škôlok, pod jeho vedením Facebook Petržalka dobre propaguje veci, ktoré Petržalka robí)
    • alebo Elena Pätoprstá (preferujem Hrčku už aj kvôli kontinuite, ale ak sa vám z akéhokoľvek dôvodu nepozdáva tak Pätoprstá je dobrá voľba)
  • Staré Mesto: Matej Vagač (zvolený) (Team Bratislava)
  • Nové mesto: Matúš Čupka (zvolený) (Team Bratislava, založil Zelenú hliadku)
  • Rusovce: Lucia Tuleková Henčelová (Team Bratislava)
  • Lamač: Igor Polakovič (zvolený) (Team Bratislava)
  • Podunajské Biskupice: Roman Lamoš (Team Bratislava)

Petržalka

  • Tatiana Kratochvílová (Team Bratislava)
  • Lýdia Ovečková (v 2018 odporúčal Hrčka)
  • Jana Hrehorová (v 2018 odporúčal Hrčka)
  • Milan Vetrák (v 2018 odporúčal Hrčka)
  • Ján Karman (v 2018 odporúčal Hrčka)
  • Ivan Halmo (Team Bratislava)
  • Daniel Klimovský (Team Bratislava)
  • Zuzana Kolman Šebestová (Team Bratislava)
  • Michala Kozáková (Team Bratislava)
  • Jakub Kuruc (Team Bratislava)
  • Lenka Milincká (Team Bratislava)
  • Michaela Ondrejkovič (Team Bratislava)
  • Pavol Peceň (Team Bratislava)
  • Zdenko Pek (Team Bratislava)
  • Pavol Škápik (Team Bratislava)
  • Vladimír Weber (Team Bratislava)
  • Milan Polešenský
  • Gabriela Fulová
  • Iveta Jančoková
  • Martin Dinuš
  • Richard Vilkus
  • Ladislav Točka
  • + doplnil by som ľudmi z koalície “Team Bratislava, Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita“.

Ostatné mestké časti

Zoznam ľudí už sa mi nechce vypisovať ale nájdete ho následujúcich linkoch:

Bratislavský kraj – župa

Župan: Juraj Droba (zvolený) (jednak som nezaznamenal žiadne veľké zlyhanie za jeho vedenia, druhak si navzájom pochvaľujú Vallo aj Droba spoluprácu, tretiak si myslím, že riešil krízu s nedostatkom vodičov autobusov najlepšie ako mohol)

Kandidáti a kandidátky do VÚC:

  • Rača: Lenka Antalová Plavuchová (Team Bratislava)
  • Ružinov: Monika Ďurajková (Team Bratislava)
  • Petržalka:
    1. Ján Hrčka (23)
    2. Elena Pätoprstá (47)
    3. Oskar Dvořák (13)
    4. Lýdia Ovečková (46)
    5. Jozef Vydra (73)
    6. Milan Vetrák (71)
    7. Milan Polešenský (51)
    8. Peter Cmorej (8)
    9. Michal Sabo (55)
      —- pozor max 9 poslancov —
    10. Lucia Plaváková (48)
  • Staré Mesto: Petra Hitková (Team Bratislava)
  • Podunajské Biskupice: Martin Kuklovský (Team Bratislava)
  • Nové Mesto: Jakub Mrva (Team Bratislava)
  • Karlova Ves: Martin Vician (Team Bratislava)

Ako voliť

Toto pekné grafické vysvetlenie kam idú aké papiere mal v Newslettri Juraj Droba:

Vzory volebných hárkov

Zdroj: Manuál ako voliť od Dennika N

Ďalšie info